Tu jest detal – i czemu to jest ciekawe?

Piękno tkwi w detalach! Spotkanie z Marią Nowakowską –  Tu jest detal – i czemu to jest ciekawe? odbędzie się 11.03.2017 o godzinie 16:00.

Kto drażni kota na Struga?
Kto pozwolił przykleić do ścian talerze?
Jak to naprawdę było z tym Atlasem?
Kariatydy – niewolnice czy kapłanki?
No i gdzie jest ślimak?

To tylko część pytań, na które odpowiedź poznacie podczas spotkania „Tu jest detal – i czemu to ciekawe”, organizowanego przez entuzjastkę detalu architektonicznego, Marię Nowakowską, czyli Łódzki DETAL

Podczas nieco-ponad-godzinnego spotkania będzie okazja, by poznać najciekawsze łódzkie detale (morze zdjęć!), a także podyskutować o różnych architektonicznych delicjach i delikatesach naszego miasta.

Dla chętnych – będzie okazja do nabycia lub wpisania dedykacji do pierwszego w Polsce przewodnika po mieście (oczywiście Łodzi) szlakiem detali.

Wstęp wolny 🙂

Maria Nowakowska – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, stypendystka Prezydent Miasta Łodzi, laureatka nagród Rektora Uniwersytetu Łódzkiego i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w konkursie „Młodzi w Łodzi” oraz dwóch nagród za działalność społeczną – Punktu dla Łodzi i nagrody Gazety Społecznej Miasto Ł. Koordynatorka i animatorka projektów, związana na co dzień z Centrum OPUS. Felietoniska „Kalejdoskopu”, dla którego pisze o rewitalizacji w Łodzi i na świecie. Autorka bloga i fanpage’a „Garaż ilustracji książkowych”, w których popularyzuje dziedzictwo polskiej ilustracji oraz pisze o inspirujących książkach ilustrowanych.

Autorka pierwszego w Polsce przewodnika po mieście szlakiem detali, wydanego w 2016 r. w Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO. Koordynatorka i promotorka zakończonej sukcesem zbiórki crowdfundingowej na wydanie przewodnika, organizowanej przy wsparciu portalu wspieram.to. Prelegentka licznych spotkań popularyzujących dziedzictwo architektoniczne Łodzi, prowadząca „detalowe” warsztaty oraz wycieczki po Łodzi szlakami detali. Buduje własną markę turystyczną pod szyldem „Łódzki detal”. Obecnie pracuje nad planszowo-karcianą grą o detalach architektonicznych oraz drugim tomem przewodnika.


Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn